17 Kasım 2014 Pazartesi

Bayan harika

  Bu çetrefilli hayatta illa ki herkesin örnek aldığı,davranışlarını çok beğendiği veya keşke onun gibi olsaydım dediği insan(lar) olmuştur.Kısacası,bence herkesin bir idolü olmuştur,olacaktır.Ve herkesin olduğu gibi tabi ki benimde bir idolüm var.

Bakınız;
      Bu hanım hanımcık ama damarına bastığınız da fazlasıyla sinirlenebilen ve o yüzünü asla görmek istemeyeceğiniz zarif,muhteşem ve süper ötesi kadın iki muhteşem halalarımdan küçük halam,Kadriye Zihni Erdem.


Size onu kısaca (!) anlatmak isterim;

-Benim gibi şen kahkahalı,
-Her zaman güler yüzlü,
-Marifetli,
-Sevecen,
-Anlayışlı,
-Yardımsever,
-Duygusal anlamda güçlü,
-Becerikli,
-Hamarat,
-Tecrübeli,
-Hafif çatlak :)
-Kafadar vb. gibi saymakla bitmeyecek bayıldığım bir sürü özelliği var.

 Bayan Harikam o benim. Neden mi? Çok basit,bana göre her konuda bir harika ve becerikli benim süper halam.Her şeyimi anlatabildiğim ender insanlardan o.Yorulmadan ve usanmadan benim dertlerimi dinler ardına da doğru yolu göstermek amacıyla bana akıllar verir.Bir nevi benim akıl hocam aslında Bayan Harika.


  Herkes halasıyla paylaşamaz çoğu şeyini ama biz onunla öyle miyiz? Hayır tabi ki de.Arkadaşlarımın çoğu şaşar benim onla paylaştıklarıma halana mı söylüyorsun,nasıl yani' derler.Genç ve kafadardır da Bayan Harika,onunla yaptığım çoğu şeyi sanki yakın bir arkadaşımla yapıyormuşum gibi hissederim.
 Bayan Harika kendisi gibi hareketli ve değişik iki güzel kız çocuğuna sahip. 


Bayan Harika,Selin ve Nehir
Uzakta olsak bile kuzenlerimle,bir araya geldiğimiz de kaynatırız da kaynatırız kahkahalarımızın sesi evi çınlatır.


  Bizim ailemiz de üniversiteyi babam ve halamdan sonra dışarıda okuyan tek ben varım.Babam Giresun da Trabzon'a yakın bir yerde okuduğu için tam dışarıda evden uzakta okumak nedir pek bilemez gibi hissetmişimdir ben hep. Bayan Harika İstanbul'un bu zorlu şartlarında ne badireler atlatarak okudu,ne zor zamanlar geçirdi hepsini bilirim ben. Zaten ailemizin gurbetteki tek kuşları bizizdir.Belki de onu örnek almamın sebeplerinden biri de budur.Halamın ailesine düşkünlüğü de şaşırılacak derecede olabilir bazen :)

Büyükbabam,Bayan Harika ve babaannem


 Bayan Harika hakkında sizlere anlatmak istediğim kaleme almak istediğim o kadar şey var ki,yazsam sayfalarca yazı olabilir burada.Sonra bıkarsınız benden mazallah :)


Kısacası; Bayan Harika benim süper halam ve ben onu çok seviyorum. O iyi ki var...

4 yorum:

 1. Bu son derece objektif ve realite barındıran yazıyı alkışlamamak elde değil :-p
  Yavvusum, sevgi ve daha çok sevgi elbette karşılıklı.
  Yeğen,
  Çok şanslısın ki kız çocuğusun zira kız halaya çeker malüm :-)

  Pekiiii, bunca güzel sözden sonra dile benden ne dilersen tabiii bi zahmet İstanbul'a gelirsen.
  Öpüyorum seni kocaman...ve teşekkürler sahiden

  YanıtlaSil
 2. Kesinlikle objektif :D
  Şanslıyım galiba evet,dilek hakkı da edindim süper bende seni öpüyorum Bayan Harika :)
  Rica ederimm...

  YanıtlaSil
 3. Sevgili Gonca, halanin en deli okuyucusuyum, bilirim birazcik ne harika bir insan oldugunu. Bayan harikanin seninle ilgili yazisini okuyup sana ugradigimda saat sabahin 8:40'larinda sagolun ikinizde oyle guzel yazmistiniz ki "agladim", cok keyif aldim iliskinizden gurur duydum, mest ettiniz beni hayraniniz oldum.
  Saglikla uzun yasa guzel ve akilli kiz cocugu Goncagul, hele sen Bayan Harika gormesemde, dokunmasamda o Bayan Harika benim arkadasim diyorum, ne mutlu sana!..Kizlarini ve seni kucakliyorum♡

  YanıtlaSil
 4. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
  Sizi ağlatmak istemezdik ama yazılarımızı beğenmenize de çok teşekkür ederim.
  Halamın sizin gibi okuyucusunun olması da çok güzel bir şey...

  YanıtlaSil